המועדון    הוצאת אוב    סיפורים קצרים    פרויקט אנאנ    קריימת'ינק - הראלדו    מאמרים    מפת האתר

אתם רואים את הסמל שלנו בכל מקום שאתם הולכים אליו. הוא על הבגדים שלכם, על מסך הטלוויזיה שלכם, על הקירות של כל רחוב, על הדפים של כל חוברת. הוא חקוק במוח שלכם. אתם רואים אותו לעתים קרובות יותר מאשר את הדגל הלאומי שלכם; אתם רואים אותו באותה תכיפות שאתם רואים את הפנים של אימא שלכם.

איננו משקיעים בפרסום כדי לדווח לכם על המוצרים שלנו, אלא מנסים קודם כל לקדם את עצמנו. לכן אנחנו מספקים לכם סמלים וסיסמאות במקום מעשים. איננו רוצים לשתף אתכם במידע - אנחנו רק רוצים לתחזק את המיתוס. אנחנו האלוהויות של העידן העכשווי; אתם מקבלים אותנו בתור חכמים וכל-יכולים, משום שאתם רואים את הנוכחות ואת העוצמה שלנו בכל פינה. החברים שלכם עובדים למעננו, החברות הקטנות שלכם שייכות לנו, הפוליטיקאים שלכם נענים לאינטרסים שלנו, הכול תחת חסותנו או מנוהל על-ידינו. אפשר לראות שאנחנו שולטים בכול וניצבים למול האנושות כולה, כמו אלים נצחיים.

כאשר אתם רוכשים את המוצרים שלנו, אינכם מחפשים באמת נעלי ספורט, משקאות מוגזים או מכנסיים, אלא את ההילה הזאת של העוצמה. בשביל הילדים של שכונות העוני בוונצואלה, נייקי מייצגת את הסטאטוס ואת העושר שהם כה כמהים אליהם. בשביל הצרכנים באיטליה (שיש להם מסורת של מזון בריא וטעים), מקדונלד'ס מסמלת את העידן המודרני, שכולם מבקשים לקחת בו חלק. אנחנו מושלים בכם משום שהצלחנו לשכנע אתכם שאנחנו אלוהיים. אבל כמו לכל אל יש לנו נקודת תורפה: אנחנו חדלים מלהתקיים כאשר בני האדם מפסיקים להאמין בנו. נדמה כאילו אנחנו חסינים לגמרי, אבל אנחנו עלולים גם להיזנח לחלוטין, כפי שאירע לאלים של יוון העתיקה, אם תתחילו לראות בנו פתאום את מה שאנחנו באמת - דמויות רפאים. אנחנו עובדים ללא הרף כדי למלא את העולם במקדשים שלנו ובצלמים שלנו, משום שאנחנו יודעים שהאנושות נידונה להתעורר ביום מן הימים מן הסיוט הממושך שלה.


קריימת'ינק - הראלדו

ראשי /// יש הבדל /// תוכן העניינים /// בארץ המתים /// יש עולם סמוי /// דימוי המציאות /// לפעול בתוך המערכת /// טלויזיה /// הצד החזק שלנו /// תלוי בנו /// אנחנו נעזור לך


אוב ת.ד. 20559 תל-אביב 6120402